Masszázsfajták
Frissítő masszázs
A frissítő masszázs legalapvetőbb tulajdonsága a lazítás, aminek nem csak az izmokra, ízületekre, inakra van hatása, hanem közvetve a vegetatív idegrendszerre is. Mindezekből következik, hogy pl. a feszültségből adódó fejfájás nagyon gyakran megszüntethető masszázzsal. Szintén jó hatékonyságú lehet alvászavarok esetén, illetve olyanoknál, akik nagyon stresszes munkakörben dolgoznak. A masszázs segít a sok idegeskedés miatt esetleg a későbbiekben kialakuló betegségek ellen. Kimondottan hatékony lehet a frissítő masszázs az ülőmunkát végzők számára vagy olyanoknál, akik keveset mozognak. Olyan betegségeknél, amikor korlátozottak a mozgási lehetőségek ezzel a masszázsfajtával szokták megelőzni az izmok leépülését, elsorvadását. Az aktív életet élő sportolóknál is alkalmazzák rándulások, izomfájdalmak, sérülések estén. A frissítő masszázsokat masszázskrémmel vagy masszázsolajjal végzik. Egy teljes testmasszázs többnyire 50-60 percig, egy részmasszázs 20-30 percig tart.
Kismama masszázs
A kismama masszázst a 12. hétben szabad elkezdeni és a 35. hétig ajánlott. Fontos, hogy minden kismama kikérje kezelőorvosa véleményét és csak annak beleegyezésével kezdje el a kezelést. A masszázst oldalfekvésben végezzük a kismamán. Törekedni kell arra, hogy kényelmesen feküdjön. A masszázzsal csökkenek a fájdalmak a derék, a hát és az alsó végtagok területén; javul a keringés az egész testben, így a magzati keringés is; több tápanyag jut a babához; csökken a végtagi ödéma, ennek következtében a kismama mozgása könnyebbé válik, szívesebben tornázik, sétál, ami hosszú távon a közérzetét is javítja; csökken a kortizol szint a testben, melynek következtében a stresszre adott válasz is módosul, a kismama nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz, amitől a baba is jobban érzi majd magát; növekszik az ún. boldogsághormonok szintje a testben; általános, jó közérzet alakul ki.
Nyirokmasszázs, nyirokdrenázs
A nyirokmasszázs elvezeti a pangó nyirokfolyadékot a kötőszövetekből. Ezzel csökkenti a nyirokpangás által okozott kellemetlen tüneteket, pl. megszünteti a boka duzzanatát, a láb dagadását. A duzzanat csökkenését a masszázs úgy éri el, hogy aktivizálja a nyirokkeringést, aminek a hatására beindul, illetve felgyorsul a szervezet méregtelenítése, és a méreganyagok a nyirokfolyadékkal felgyorsult ütemben ürülnek ki a szervezetből. A nyirokmasszázs hatására felgyorsult méregtelenítés erősíti az immunrendszert is. A megerősödött immunrendszer pedig beindítja a szervezet öngyógyító folyamatait. A nyirokmasszázs biztonságos, veszélytelen, és egyáltalán nem fájdalmas; kellemes, ellazító élmény. Amennyiben nyiroködéma megszüntetése vagy méregtelenítés a cél, akkor kúraszerűen javasolt, mert egy kezelés nem lesz eredményes. Kb. 8-10 kezelés után érezhető a masszázs kedvező hatása. Amennyiben a kívánt cél az ellazulás, az egészség megőrzése, akkor a heti/kétheti alkalmakkal rendszeresítve az immunrendszer megerősíthető. Fogyókúrák, léböjt kúrák megkezdése előtt, alatt és után is érdemes a szervezet munkáját masszázzsal megtámogatni. A nyirokdrenázs a méregtelenítést elősegíti, így az emésztőrendszeren és a veséken át távoznak a szervezetből a méreganyagok. Egy kezelés 60-70 percet vesz igénybe és általában minimum 10 kezelés után érezhető tartós hatás. A kezelés után 2-3 óra pihenés szükséges, és fontos a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel.
Cellulit masszázs
A cellulit más néven narancsbőr. A szervezetünk által fel nem használt cukor, zsír formájában raktározódik el a bőr sejtjeiben és felhalmozódik a kötőszövetekben. Ezek az energiatároló sejtek megduzzadnak és a bőr felszíne felé türemkednek. A kötőszövet rugalmassága csökken, amelynek köszönhetően a bőr egyenetlenné, göröngyössé válik. A cellulit elsősorban a női nemre jellemző bőrszerkezeti elváltozás. A kötőszövet lazábbá válik, a kollagénrostok száma csökken, tartásuk gyengül vagy gyengébb, így csökken a bőr rugalmassága, a zsírsejtek mérete megnő, összeállnak/összepréselődnek, így köztük nehezebb lesz a keringés és a nyirokáramlás. A rossz keringés végül az anyagcsere folyamatok gyengülését eredményezi. A narancsbőr legfőbb oka a vér-és nyirokkeringés funkcionális zavara, amelynek köszönhetően a hajszálerek falán keresztül több folyadék jut ki a sejtek közé, lelassul a visszaszívódás és elszállítás, amely ödémához vezet. A folyamat hátterében a helytelen táplálkozás és mozgáshiány mellett hormonális és genetikai okok is lehetnek. Nem véletlen, hogy elsősorban a comb és a csípő területén jelentkezik, hiszen a szervezet zsírtartaléka itt a legnagyobb. Mivel a zsírsejtek csomókban felhalmozódnak, nyomják az ereket, ezért kezelésük egyes területeken fájdalmas is lehet. A cellulit mértékétől függően már első alkalommal csökkenhet a kezelt testrész körfogata.